A neb.
Jak jsem v životě pokazil vše co se dalo
a jak to napravuji

Moudrost stáří

23. září 2017 v 14:44 | PF |  Co je sebeláska - Kapitola 82
Moudrost stáří.
Čo bolo, to bolo.
A tak pomalu zjišťujeme, že moudrost stáří nemá takovou váhu jako dříve. A staří mnohem více říkají, že těm mladým nerozumí, místo toho, aby je svou autoritou usměrnili.
Jejich moudrost jim říká, že by si sami ublížili.
Moudrost stáří dělá prostor vývoji, protože nemá dostatek motivace pro prosazování svojí pravdy. Ví dobře, že boj a hádky nikdy nic dobrého nepřinesly.
Dnes se moudrost stáří projevuje více tichým přijetím než rozebíráním a analyzováním situace.
V úzkém kruhu stoupenců, staří stále prosazují razantně svoje názory, které vlastně nesouhlasí s ničím, ale při střetu s veřejnou skutečností ztrácí motivaci k dalšímu boji.
Ztratit motivaci je příznačné při setkání s neporozuměním.
Jakoukoli podporou se motivace získává a doslova burcuje. V mládí stačí mrknutí oka, aby člověk získal elán pro svůj záměr.
Mě, co by nenapravitelného egoistu motivuje jakákoli pochvala nebo zájem. Takže na mě opravdu funguje to mrknutí oka a to i po tolika letech a jsem díky tomu snadno ovladatelný.
Takže činnost, která mně činí potěšení je ta, o kterou někdo stojí. Mám sice svoje priority, ale ty mizí ve chvíli, kdy ode mne někdo něco potřebuje s tím, že já to udělám nejlépe.
Možná to se mnou není tak tragické, zrovna se učím oceňovat sám sebe, ale rozhodně pocit výjimečnosti mi odezněl jako nemoc, která se už jen občas vrací, jako připomenutí nesmyslnosti boje.
Někoho možná motivuje nesouhlas okolí, a tak mu nevadí mnohem vyšší výdej energie, než kdyby pracoval se souhlasem. Věří, že je natolik výjimečný, že okolí nakonec zlomí. Je mu motivací jeho vlastní výjimečnost, o které se musí stále přesvědčovat.
Náš svět velmi podporuje tuto motivaci. Energii investuje výjimečný jedinec a ostatní mají motivaci se přihřát na jeho výjimečnosti. Motivace, vycházející z vlastní výjimečnosti ztrácí radostný nádech a naznačuje nelásku k sobě.
Velká výjimečnost je velké osamocení a neporozumění, což vyvolává deprese a ještě větší výjimečnost. Jen chvíli to není vidět a jen chvíli je to hodno obdivu.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 23. září 2017 v 16:13 | Reagovat

Pěkně napsané!

2 Tereza Tereza | E-mail | Web | 2. října 2017 v 13:24 | Reagovat

Miluji odpočinek. Nejvíce odpočívám ve vířivé vaně, kterou máme od (web) Je to paráda. Investice se určitě vyplatila.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama