A neb.
Jak jsem v životě pokazil vše co se dalo
a jak to napravuji

Jsem zasekanej v egu

28. listopadu 2015 v 20:34 | PF |  Spím a jím kapitola 55
Jsem zasekanej v egu.
Trvalo mi to měsíc, než jsem si uvědomil co se děje. Ani z bolavýho zubu jsem to nepochopil. Ani negativní myšlení mi to neřeklo. Až jsem ulehl s chřipkou v pátek večer a říkal si, jak je možný, že zase marodim. A teď v sobotu večer mi napadlo, že to bude egem.

Já nejsem týmový hráč. V nové práci jsem jeden v řadě.
Já bych se pro tým rozkrájel, když tým jede podle mě. Když já jedu podle týmu, stojí mi to více energie, protože se musím přizpůsobovat tomu co je zaběhnuté.
Je to normální, pochopitelné. No ale mému egu se to moc nezdá. Chtělo by hned respekt, obdiv, chválu, prostě hejčkání. Vypadá to, že jsem rozmazlenej fňukálek.
Já si totiž myslim, že přesně to nejsem.
Při psaní se pořád pokouším na to přijít a stále něco objevuji, ale když se dostanu do styku se světem a týká se to mě, tak jsou všechny ty předchozí kapitoly zapomenutý.
To už jsem jednou řešil.
Já si myslim, že čím větší ego, tím menší sebevědomí. A obráceně.
Takže moje sebevědomí v nové práci je dost nízký. Ty doby, kdy jsem se prosazoval bezstarostně i násilím, jsou pryč. Nestojí mi to za to.
Tady to prostě nechám plynout samo, ať se třeba ego zblázní.
Až zjistí, že je mi lhostejné, ono se poddá situaci. Zítra budu zdráv, protože jsem právě egu oznámil, že se nenechám omezovat a do práce se už těším. Stejně tam jsou na mě všichni hodní, tak co bych hledal problémy.
Ego opatrně vede moje smysly, aby mi dokázalo, jak jsem slabý, jak si zoufám a mám strach. Jak se bojím trestu a cítím se vinen. Snaží se mi namluvit, že mě chrání před problémy. Dnes už vím, že ego je falešné a moje smysly - oči, uši, ruce, že mi nedávají pravdivé svědectví.
Takže nemůžu soudit, protože neznám celý příběh. A i kdybych ho znal, tak můj soud by byl založený na pochybách. Že moje smysly mi dávají skrz ego zkreslené informace.
Nesoudím tedy a pokouším se raději oceňovat, že jsem ve stabilní firmě a dají mi i výplatu a včas.
A to se vyplatí.! To jsem mezi jiným také hledal.
Tak to mám.

Tak kdo tady hledá problémy.? Já ne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama