A neb.
Jak jsem v životě pokazil vše co se dalo
a jak to napravuji

Iluze - kapitola 47

17. září 2015 v 19:04 | PF |  Iluze kapitola 47
Iluze
Poslední dobou se častěji setkávám s pojmem iluze. Já tento pojem mám na denním pořádku, a když jej užije někdo jiný, dost mi to překvapí. Nejsem žádný kouzelník ani iluzionista, to jistě čtenář tohoto blogu zjistil, přesto na pojem iluze narážím stokrát denně. Nemůžu se zbavit pocitu udivení, že by tento pojem světového způsobu života, užíval ještě někdo jiný. A asi jo. Tak já jsem byl v iluzi, že ne.
Nepochybuji o tom, že každý ví, co to iluze je.
Ale pochybuji o tom, že si každý uvědomuje, kdy se setkává s iluzí. Nebo-li se lží, se snem, s představou, něčím nereálným, s klamem, něčím co vlastně neexistuje, jen v naší hlavě.
Velmi často člověk podléhá iluzi před zrcadlem. Zrcadlo zrcadlí přesně to, co je proti němu, ale člověk vidí to, co chce.
Je krásnější, štíhlejší...někdy se vidí mnohem ošklivější a tlustější.... Prostě, co chce vidět to vidí. Pravda či realita ho vůbec nezajímá. Co se týče zrcadla, je to všeobecně známé. Ale i to je úplně jedno. Tu realitu, tu pravdu tam neumíme vidět.
To co už je méně známé a člověk si to připouští opravdu minimálně, je, že celý náš život žijeme v iluzi. Každý má soukromou, vyjímečnou iluzi o sobě a o svém okolí. Jeho okolí má zase iluzi o něm. Pravda je bohužel úplně někde jinde.
Pravdu nikdo nechce znát. I když říká a myslí si, že jo.

Když se sejde deset různých lidí, každý bude mít zhruba jiné názory. Když budou nějaký čas spolu, postupně se názory sjednotí dle nejsilnějšího jedince. To znamená, že devět z deseti opustí svoje iluze a přijme jiné. Pravdu by nikdo neopustil. Pravda buď je nebo není.
Když se sejde deset krát deset společností, bude již potřeba na sjednocení názorů využít služeb již proškoleného člověka, který bude cíleně ovlivňovat společnost proslovy, a médii.
Ke sjednocení názorů u ještě mnohem větší společnosti už není třeba silný či proškolený jedinec.
Už stačí pouze média.
S tím se ostatně již všichni denně setkáváme. Každou chvíli opouštíme jednu iluzi pro jinou iluzi. Někdy jsou to klíšťata, jindy máslo, pak je to ropa a právě teď jsou to migranti. Prostě jedno nebezpečí číhá vedle druhého. Proto máme ze života peklo. Ale máme iluzi o tom, jak si žijem skvěle a všechna tato nebezpečí nám chtějí iluzi o skvělém životě zkazit.
Protože, kdyby nám ji nechtěli zkazit, tak bychom třeba přišli na to, že to tak skvělé není, že nás třeba vlastně někdo používá. Asi pro peníze. Nevím. Kdo ví.?
Oči a uši těla vidí a slyší jen iluze. Nic jiného. Jen to, co mu jeho společnost nabídne k vidění a slyšení. To pak může řešit, trápit se či radovat. To je náš život.
Abychom se oprostili od iluzí, je třeba naslouchat a dívat se naším , naším duchem. Tím co je věčné. Málokdo si myslí že to umí. Ale umíme to všichni. Stačí zpomalit život a dívat se na svět s láskou.
Je to teď tak těžké, že to vypadá jako nesmysl.
Je to náš dar. Na který zapomínáme.
Je to také dar, o který nepřijdeš, když ho daruješ. A brzo ho dostaneš zpět. Tak ho máš dvakrát. Je to lepší než perpetum mobile.
Každý ho hledá a každý ho má u sebe. Jen ho použít.
Co můžeš ztratit, když dáš lásku??? Myslíš, že se zesměšníš? Když dáváš lásku, tak je ti to jedno. Můžeš dát lásku i hloupýmu, který se tomu bude smát. Až ji pocítí, bude to šťastný smích.
Možná to neuvidíš očima těla, ale poznáš to.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ajka2 Ajka2 | E-mail | Web | 20. září 2015 v 10:13 | Reagovat

K té větě, že nás používá někdo jiný, jen chci napsat, že to je iluze. Nikdo jiný tady není. Já jsem jen. Ta věta by opět způsobila strach, že nás někdo používá pro vydělávání peněz. Každý máme svobodnou vůli a dobrý život. To zastrašování je iluze oddělení, že jsme oddělené bytosti. Ve sjednocení už není iluze, strach. Krásně to uměl popsat Osho a tam teď všichni směřujeme.

2 petrflasar27 petrflasar27 | 21. září 2015 v 8:34 | Reagovat

Zase ta iluze. Je všude.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama