A neb.
Jak jsem v životě pokazil vše co se dalo
a jak to napravuji

Život je fakt-kapitola 38

23. června 2015 v 11:40 | PF |  Život je fakt- kapitola 38
Život je fakt
Život je jediný fakt, který nelze přehlédnout. Ostatní fakta v životě už tak jasná nejsou. Řekl bych, že jsou zahalená v mlze, abychom si mohli domýšlet. Abychom si vytvořili představy, co by v té mlze mohlo být
a co ne. A tak se stává, že žijeme pouze v představách a ne ve skutečnosti.
Tyto představy pak už nazýváme skutečností.
Skutečnost se stává představou a to velmi nedůvěryhodnou.
Ano, píšu o tom co vidíme, o našich zkušenostech, píšu o tom, co prožíváme, o našich hodnotách, přáních, o tom, co známe.
Zdá se to neuvěřitelné, ale tohle všechno co žijeme jsou představy, iluze. Není to skutečnost, není to fakt.

Abychom mohli naplnit myšlenku šťastného života, bylo by dobré přijmout možnost, že co vidíme očima těla, jsou jen iluze. Jsou naše představy o tom či onom, vycházející z našich zkušeností a ze společnosti, ve které žijeme. Jenomže ty zkušenosti a představy jsou jenom naše. Někdo jiný má zase jenom ty svoje. Takže, dívaje se např. na strom, někdo vidí košatý zelený velký strom a druhý vidí ovadlou kytku, kterou je třeba porazit.
Kdo má pravdu, jaká je skutečnost? Vypadá to jako drobnost. Je to, ale u všeho stejné. A pokud se díváme na člověka, objevuje se ještě další iluze a to, jak každý vidí sám sebe.
Zcela určitě jinak, než jej vidí ostatní.
Přijmout ujednocenou představu je vlastně frustrující. V tomto okamžiku, šťastný život získává trhliny.
Úplně normálně přestává být šťastný.
Jsme proto všichni trochu rozpolceni. Protože máme dvě .
Naše pravé Já je uvnitř, je to náš duch, můžeme ho nazvat třeba i naše vnitřní dítě. To nás vede ke šťastnému životu - kdybychom mu uměli naslouchat. Náš duch nám naslouchá, nesoudí a nerozlišuje. Věří, že každé naše přání vede ke šťastnému životu.
Naše druhé je ovládáno Egem. Ego se ztotožňuje s tělem.
Je až absurdní, jak egu důvěřujeme. Z přehledem všichni věříme, že se tělu zachtělo a onemocnělo. Jsme schopni věřit, že se tělo samo rozhodlo. Prostě, když je mu zima, tak onemocní.
Ego nás rozděluje. Nemá zájem o jednotu, o sdílení. Odděluje nás jednoho od druhého.
Ego má rádo iluze. Může nás zkrz ně snadno ovládat. Dokonce lidi se můžou zkrze ego ovládat. Jdou do války, na smrt. A proč?? Protože jiné ego si to přálo a řeklo jim, že oni jsou lepší. Už se přece stalo, že válku někdo přežil. Jak ji přežil, je už pro obě ega vedlejší.
Ego nemá zájem o naše stěstí. To je mu zcela lhostejné, potřebuje jen, abychom si mysleli, že se bez něj neobejdem. Jediným přáním ega je nahradit Boha.

Prostě, pokud chceme vidět skutečnost, je třeba se dívat očima ducha.
Oči ducha vidí skrz mlhu, nenechají se ošálit tělem.
Znamená to, ale, obejít se bez ega. Protože pravda buď je - nebo neni.
Polopravda není pravda. Když je náznak nejistoty, není to pravda. Pravda je, když je tam i radost. Myšlenka na radost je vždy správná.
Kompromis není pravda. Jen ego se snaží, aby aspoň kompromis přinesl radost.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama