A neb.
Jak jsem v životě pokazil vše co se dalo
a jak to napravuji

Zdraví

21. května 2015 v 10:27 | PF |  Kruh - kapitola 34
Zdraví

Nejhorší je, když si člověk myslí, že ví.
Začne to tedy prezentovat, jako že na něco přišel. A ono se postupně začne ukazovat, že nejenže neví, ale navíc ještě zraňuje. Nejdříve okolí a pak i sebe.
Jsou to hlavně hodnotící myšlenky. Všichni neustále hodnotíme nebo-li soudíme. Snažíme se ospravedlnit naše myšlenky a víc a víc a víc usilovat o jejich pravdivost. Tím se stane, že děláme ze všeho jen nepřátele.
Všemu co vidíme, dáváme veškerý smysl. Veškerý smysl, který to pro nás má. Stojíme si za tím a věříme tomu. Bohužel, tím jak stále hodnotíme, tak stále zraňujeme. Když čověk někoho zraňuje - není to dobře.
Myšlenky, které zraňují, asi nebudou správné, nebudou pravdivé. A tak se stane, že to co vidíme, není pravda, ale iluze. Vidíme jen to co chceme vidět, skutečnost zůstává zamlžená.
Když si toto uvědomím, stane se, že nerozumím ničemu co vidím. Protože co vidím, posuzuji a hodnotím chybně. Vidím jen moje chybné myšlení.
Takže toto myšlení je k ničemu, nic neznamená. Každé hodnocení jen promítá moje chybné myšlenky.

Má to i svoje výhody.
Kdykoli jsem znepokojen, můžu si říct, že je to jen moje chybná myšlenka, chybné hodnocení situace. Nemusím se ospravedlňovat, nemusím prosazovat svoji pravdu ,nemusím útočit ani se hněvat.
Člověk si neuvědomí, že to co vidí, zneužívá tím, že tomu přidělí ulohu. Něco jako obrana myšlení, které zraňuje.
Teď musím pracovat na tom, abych se vzdal hodnotícího způsobu myšlení.
Když nebudu hodnotit, soudit, mám šanci, že si všimnu té skutečnosti, která je zamlžená, jakoby v dálce. Skutečnost se nemusí prosazovat. Prostě to tak je a hotovo. Dříve nebo později na to člověk přijde. Iluze se musejí prosazovat, aby našly uplatnění, protože za chvíli se změní. Iluze prosazuje ego.
Hodnocení nahradím oceňováním. Když oceňuji, musím do toho dát trochu lásky, jinak nic neocením.
Samozřejmě, že oceňuji hlavně pro sebe, pro svůj klid, pro svoje zdraví. Nikoli k vůli někoho jiného.

http://abraham-hicks.cz/nesouhlasim-s-druhymi-co-delat/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama