A neb.
Jak jsem v životě pokazil vše co se dalo
a jak to napravuji

Kruh - kapitola 34

18. května 2015 v 20:59 | PF |  Kruh - kapitola 34
Kruh
Už dlouho přemýšlím, proč se mi život točí v kruhu.
Vždy, jak mám pocit, že jsem na něco přišel, se vrátí, znovu objeví problém, který mi už dříve dostal do kolen.
Neustále se setkávám s tím, že mi nechtějí zaplatit za práci. Ať je to v minulosti moje vlastní špatné rozhodnutí, kterým jsem to asi odstartoval, krachující firma neplatící výplaty, vychytralý podnikatel, v nedávné době i pracovní úřad nekomunikující a naposled opět vychytralý podnikatel neplnící sliby.
Zdálo se, že je to za mnou. A jak vidím stále není.
Dva roky pátrám a rozebírám sebe všemi možnými i nemožnými způsoby. Hledám, proč vlastně pořád chci být bez peněz, když vím, že nechci.
Našel jsem všechny možné šotky. Vyjímečnost, zloba, netrpělivost, agilita, negativita, málo radosti, odpouštění, očekávání, spoléhání jen na sebe, morálka, minulost, ego, tělo.....
Hledal jsem v hlavě, v srdci, v břiše, v buňkách. Už jsem několikrát myslel, že to mám.
Jsem momentálně trochu zklamaný, ale díky tomu, co všechno jsem probral při řešení podobných situací, mě to už ani nepřekvapuje. V podstatě mi to už ani nerozhodilo. Jsem dost v nadhledu.
Asi mi život tlačí, abych se rozhoupal a osamostatnil se. Opět. Vidím to jako jediné řešení. Jenom mi pořád mate, že na to jsou potřeba peníze.
Zase mi rozumné myšlenky nabádají rozumné nápady. Všichni víme, že rozumné nápady, nejsou nápady, ale nuda.
Jo, tak myšlenky!!!
O těch už jsem také psal.
Lítající neboli plané myšlenky, ovlivňující světové dění. Tahle rozumná myšlenka před chvílí, to byla jedna z nich. Ustrašená myšlenka, kterou si přejí média a vlády.
Jak vypnout ustrašené rozumné myšlenky. Jak najít ty skutečné myšlenky, které ví, že chci peníze, které ví, že chci pohodu, radost, blahobyt.
Naše skutečné myšlenky musí být v naší mysli. Musí tam být stále, protože nemohou opustit svůj zdroj.
Zdroj jsem já.
Skutečné myšlenky nejsou tím, co si myslíš, že si myslíš. Neexistuje žádný vztah mezi tím, co je skutečné a tím, co si myslíš, že je skutečné. Skutečné myšlenky jsou součástí stvoření, jsou věčné. Jsou až za těmi nesmyslnými, šílenými, ustrašenými myšlenkami, kterými je zavalená naše mysl. Jsou tam stále zcela nezměněné a čekají, až je vytáhneš dopředu.
Jsou tam.! Když jdu do hloubky, cítím zvláštní klid, že bude vše v pořádku. Asi bych je měl dostat do popředí s pocitem, že to jsou vzácné drahokamy, které mi usnadní život. Je tam klid, trochu radost, trochu láska, důvěra.
Není čeho se bát.
Úplně každý okamžik je vhodný k tomu si to uvědomit. Uvědomit, uvěřit a dovolit si. Trochu lásky, trochu radosti, klid, důvěru.
Tak snadno se to píše.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 petrflasar27 petrflasar27 | 19. května 2015 v 8:55 | Reagovat

Kategorie: Glosátoři života

Moto:  Zbavte se pocitu viny a své potřeby postavte na první místo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama