A neb.
Jak jsem v životě pokazil vše co se dalo
a jak to napravuji

Žvotní poslání

12. března 2015 v 13:48 | PF |  radost- kapitola 6
Životní poslání
Když tě představa nějaké činnosti, kterou chceš dělat přivede k slzám, je to to ono. Ale jak ji najít. Co tomu brání a co tomu pomáhá.? A když už se něco takového najde, troufne si člověk všeho nechat a pustit se do toho? Co když je to úplně něco jiného, než dělal do teď.
Já hledám energii, která může vysypat z mého těla peníze, strach a špatné zkušenosti. Možná by stačil jen strach a to co tam být nemá, by šlo s ním. Chtěl jsem to urychlit, myslel jsem si, že to hlavní vím. A ono ne. Myslel jsem si, že jsem vyhrál. Tak jsem prohrál a začínám znova. Láska, odpuštění, vděčnost, jsou jistě skvělé věci, ale strašně mi to komplikují.
Když mi žena říká, že jí mám málo rád, že to ani neumím, tak asi ví, co mluví. Nějak mi to hledání přestalo bavit, když nejsou výsledky. Ona tahle moje netrpělivost, to je taky pěkný šotek. Když jsem četl o hledačích zlata a jak to vzdali metr před zlatou žílou, říkal jsem si: a já to nevzdám, já to vydržím. No a dnes vím, že zrovna ne. Zrovna já jsem ten netrpělivý a pořád hledám něco lepšího. Možná kdybych seděl v jednom zaměstnání celý život, že bych věděl co to je láska, odpuštění, vděčnost. Ale sedím v jednom manželství. To je taky co říct. Nebýt mojí ženy, tak jsem vněm neseděl. No to je chytré. Prostě když se žena na mě usměje, tak všechno roztaje. Tak jsem vděčný, odpouštím a miluji. S těma penězi by to mohlo být taky tak. Peníze se ale neusmívají. Jestli jo, tak ne na mě. Ale také se říká, že okolí člověka zrcadlí. Že mu nastavuje zrcadlo. Když se mračíš, a já se často mračím, ani to nevím, tak jsou lidi protivný. Je to jedno proč se mračíš, jestli máš vážný starosti nebo ne. Prostě je vnímáš jako protivný. Takže, já když se mračím, tak se na mě ty peníze nemůžou usmívat. A já je nemůžu milovat. Aha. Radost by mohla být ta energie, co by mohla dokázat vysypat z těla i strach. Strach a radost je vlastně opak. Co tam vešlo smutkem a ublížením, to vymete radost. Tak jako když někam přijde strach, odejde radost. Tak teď jen najít důvody k radosti. Už samotná tahle myšlenka je smutná. Přesto mám radost, že jsem přišel na radost. Když budu mít radost, budu se usmívat, nebudu se do toho nutit a peníze se budou na mě usmívat také a já je budu milovat. A když je budu milovat, oni se mi budou držet. Jak ženy, fungující jako Bůh, na miluj bližního svého. Tak oni i peníze. A celou lásku pravděpodobně ovládá radost. Ne smutek, ne zlost, ne nejistota (suverenita), ne dobrota, ne pokora, už nevím, co ještě ne. Ale radost jo. Protože když je radost, je úsměv, když je úsměv, tak všechno roztaje.
Plamen
Když se chci ze všeho radovat, potřebuji vše vnímat příjemně, aby se navodil stav takové euforie. Jako když jsem v přírodě a dívám se na východ slunce. Jsem vděčný, že je to tak skvělé. Měl bych svůj vděk projevovat všemu a mohl bych se usmívat. A úsměv je součást radosti.
Úsměv a radost je součást životního poslání. Radost nevidí překážky.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama