A neb.
Jak jsem v životě pokazil vše co se dalo
a jak to napravuji

Mít, nebo být

19. března 2015 v 21:43 | PF |  ty nejlepší věci jsou zadarmo - kapitola 17
Mít nebo být,

je v podstatě téma mého blogu. I když více řeším mít a být.
Vnímám to jako, že jedno bez druhého neexistuje. Něco jako myslím, tudíž jsem. Když mám myšlenku, tak i jsem. Když nejsem, tak nejsem, neni ani myšlenka.
V dnešním dualistickém světě, kdy máme vše oddělené, je možné mít nebo být. Tedy když jsem, nemusím mít nic. Ale je dost těžké mít všechno a myslet si, že nejsem. To mi splečnost nedovolí. A ode mne by to také bylo asi sobecké.
Vychází mi tedy, že mít a nebo být je ujetý. A to dokonce i když se jedná jen o fyzicky hmotné věci.
Když člověk něco má a schovává to před ostatními, jako že nic nemá, aby si to doma v tichosti užíval, tak po chvíli zjistí, že to vlastně nemá žádnou cenu, uloží to a opět nic nemá. Když to předvede ostatním, pak teprve něco má, ale zároveň je vidět, že Je. Že on existuje. Zase je to spojený. Má jen tehdy, když je. když chce nebýt, tak to má jen chvíli. A pak nemá a neni.
Jinými slovy, když za nás mluví ego, může se stát a hlavně děje se stále, že můžeme být a nic nemít. Ostatní to tak zhodnotí. Nebo zhodnotí, že nejsme nic i když máme něčeho hodně. A třeba i dobrého. Třeba lásky. Pořád nejsme nic. Staneneme se celebritou, když máme hodně toho, co je vidět.
Takže já nedokážu zhodnotit, jestli je lepší mít nebo je lepší jen být. Samostatně to lepší neni.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama