A neb.
Jak jsem v životě pokazil vše co se dalo
a jak to napravuji

čas - kapitola 19

3. března 2015 v 15:39 | PF |  čas - kapitola 19
Čas
Včera jsem dostal nabídku k práci. Do Německa k Luciovi, kde už jsem dělal. Nechtěl platit. Proto jsem odešel. Ani nevím, jestli mám mít radost nebo starost. Jsem připraven vzít každou práci. Trochu jsem, ale doufal, že najdu činnost motivační. Finančně i tvořivě. Nechám se překvapit. Do telefonu Lucio říkal na celý rok. Čtyři dny práce tři dny volno. Super, ale o penězích nemluvil. Těším se na změnu a věřím, že bude dobrá. Tak nemá smysl nic řešit. Jen se těšit, ale ne moc.
Karty mi dnes řekly, že mám potíže s penězi. Protože jsem lakomý a nechci se podělit o svoji šťávu, o svoji energii. Příliš šetřím. Peníze i sebe. Mám se více starat o ostatní, pomoci někomu, kdo má ještě více problémů než já, navštívit osamocené příbuzné, eventuálně koupit někomu dárek a podělit se o svoje zážitky.
Je to tak. Stavěli jsme příliš intenzivně a zapomínali na osvěžení duše - mysli. Až se stalo, že jsme studnu vyčerpali a nyní máme nucenou pauzu, aby voda dotekla. Kdybychom tak intenzivně nečerpali, voda by stačila dotékat a studně by nevyschla. Člověk si myslí, že ho prohání čas, aby se stavba stihla do zimy a ono ne. Čas nás neprohání, jsme to my sami. Byli jsme rychlejší než čas. Protože voda nestačila dotékat neboli peníze přibývat. Současná situace mi chce sdělit, že se nemá pracovat příliš intenzivně, aspoň ne tak, aby se zanedbávalo tělo a aby se nestihlo již nic jiného. Při práci se musí stihnout ještě žít. Práce je tu pro potěšení a pro život, nikoli život pro práci. Ano, já to mám obráceně, já žiju pro práci. Proto jí nemám. Život mi učí, že žít pro práci není dobře. Můžou to všichni lidi oceňovat, ale je to blbost. A každý, kdo při práci ještě stíhá žít, tak ten má teprve hojnost. Kdo jen pracuje, spí, aby mohl pracovat, ten nic nemá. To je otrok.
Asi před týdnem jsem si koupil knihu. Drahou knihu. Ale i přes úsporný režim byla jako magnet. Jmenuje se Kurs zázraků a má více jak tisíc stran. Bude to studium na několik let. Já sice chci zázrak každý den. Tak uvidím. Když se je nenaučím dělat, třeba se jich naučím aspoň všímat. Nee, naučím se je dělat, proto jsem si ji koupil.
Už jsem na straně sto a zjistil jsem, že za všechno může ego. Ono v podstatě neexistuje. Nicméně, ovládá náš život. Sami jsme ho vytvořili. Naučilo nás strachu, naučilo nás respektovat čas a vnímat prostor. Je natolik sugestivní, že mu věříme, že zkušenosti, které nám dopřává, že jsou opravdové. A tak prožíváme stále stresové situace, dost často ze strachu, že něco nestihneme. Také se bojíme jeden druhého nebo o svého bližního, dokonce se bojíme, že spadneme z výšky, nebo že narazíme…. To se nedá všechno vypsat, čeho všeho se bojíme. Je to pro nás tak samozřejmé. Nelze si představit život bez těchto omezení, život bez ega. Přece se to nabízí jako řešení všech našich problémů. Vypadá to zcela nepředstavitelně a mně by se to líbilo.
Na začátku minulého století bylo nepředstavitelné lítat do vesmíru. Bylo hodně věcí nepředstavitelných, které jsou dnes samozřejmé. Tak na co omezení časem, prostorem, na co strach. Zdá se, že zázraky se začínají objevovat.
Až budu na straně tisíc!? Jo !! To bude něco.
Hlavně nic moc neočekávat, ať jsem raději hezky překvapen, než zrazen a zklamaný.Cesta bílá úvozem
Je tak dlouhá a já tu jsem,
Je tak dlouhá a já tu jsem
Se psem.

Obcházím tak město svý,
Hledám dům pro žití mý.
Hledám jen
Pro tu vášeň v hledání.

Hledám moře, hledám hory,
Hledám cesty i údolí,
Někde tu jsou.
Hledám lidi,
Hledám vítr, hledám děti
A nevidím je před sebou.

Tahle cesta nekončí,
Je to vášeň v hledání,
Je to vášeň v hledání
Mýho já.

Cesta dlouhá úvozem,
Je tak hezká, že já tu jsem,
Je tak hezká, že já tu jsem

Šťasten.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 candycup candycup | Web | 3. března 2015 v 23:13 | Reagovat

V podstatě to zní, jako že ego je "špatný"..... Pokud se jím necháme ovládat, tak ano. Pominu-li fakt, že je jen naše volba jestli se necháme jím ovládnout. Ale je tolik věcí, který bychom bez ega nikdy nemohli zažít, zkusit... Ego je úžasná věc, pokud se ho naučíme využívat ve svůj prospěch... :)

Báseň je krásná.... Zajímá mě zítřejší článek... Jestli v ní vidíš to, co já... :)

2 petrflasar27 petrflasar27 | 4. března 2015 v 7:48 | Reagovat

[1]: Děkuji, to jsem sám zvědavý.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama